W ramach przedmiotu Systemy Dźwięku przestrzennego odbędzie się seria gościnnych wykładów, które wygłosi Marta Gospodarek.

Wykłady odbędą się 9 i 16 grudnia 2021, o godz. 12:15 w sali 123, a także 13 stycznia o 12:15 zdalnie przez platformę MS Teams.

Tematyka wykładów: techniki nagrywania i miksowania dźwięku przestrzennego, ambisonia, Wave Field Synthesis.

Marta Gospodarek (Olko) jest doktorantką w Music and Audio Research Lab (MARL) na New York University i absolwentką Wydziału Reżyserii Dźwięku Uniwersytetu Muzycznego Fryseryka Chopina w Warszawie.
Jej zainteresowania badawcze skupiają się w obszarze dźwięku przestrzennego, sound design oraz psychoakustyki z zakresu Virtual Reality (VR), Augmented Reality (AR) i Mixed Reality (MR). Obecnie prowadzi prace nad percepcją dźwięku w środowiskach AR w IRCAM (Paryż) jako stypendystka Chateaubriand Fellowship. Marta pracowała przy kilku dużych projektach VR i AR, w tym „Mary and the Monster” (Cannes XR 2020, Tribeca Film Festival 2019) oraz „Cave” (Siggraph 2018) wyprodukowanym przez Future Reality Lab na NYU. Jako główny projektant dźwięku odpowiadała za produkcję i postprodukcję dźwięku, projektowanie systemów reprodukcji oraz programowanie dźwięku 3D. Kierując Immersive Audio Group na NYU, zrealizowała szereg nagrań muzycznych w VR zarówno w studio, jak i na żywo. Jako adiunkt prowadziła przedmiot „3D Audio”.

Komentarze są zablokowane